Szanowni Państwo,

Jestem niezależnym specjalistą z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie organizacji pracy, zwiększania produktywności i kompleksowej poprawy funkcjonowania przedsiębiorstw. Wykorzystuję m.in. filozofię Lean Manufacturing, metody zarządzania przez cele (MBO), ekonomiki ruchów elementarnych (MTM), optymalizacji planowania i harmonogramowania produkcji, oraz wszystkie metody i narzędzia powiązane (m.in. 5S, TPM, SMED, Kaizen, KVP, Yamazumi, diagramy Ishikawy, Kanban, PDCA, TOC...).

Współpracę podejmuję jako konsultant, doradca zarządów spółek i właścicieli, trener, wdrożeniowiec, kierownik projektów czy pośrednik w rekrutacji kadry wyspecjalizowanej w zarządzaniu przedsiębiorstwem i usprawnianiu procesów.

Podczas realizacji swoich usług koncentruję się na jak najbardziej efektywnym transferze wiedzy (know how) i umiejętności w w/w zakresie do specjalistów i kadry zarządzającej firmy, z którą współpracuję. Głównym celem moich działań i działań zespołów którymi kieruję jest rzeczywista poprawa konkurencyjności firm przez m.in. unikanie zbędnych kosztów wytwarzania i funkcjonowania przedsiębiorstw.

Doświadczenie:

Koncentrując się na usprawnianiu funkcjonowania przedsiębiorstw zrealizowałem następujące działania:

Kilkadziesiąt projektów usprawniających zakończonych sukcesem w niemal wszystkich obszarach przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych o różnych profilach (jako Inżynier, Kierownik, Manager opracowujący koncepcję i metodykę realizacji stawianych celów).

Ponad sto wykładów, specjalistycznych szkoleń MTM i warsztatów z praktycznego zastosowania różnych technik i metod usprawniających funkcjonowanie przedsiębiorstw (m.in. Lean Manufacturing, MTM).

Wyszkoliłem kilkunastu w pełni wykwalifikowanych inżynierów i kierowników projektów, którzy są uznawanymi specjalistami pracującymi dla niemieckich, polskich, amerykańskich i rosyjskich firm produkcyjnych.

Kilka międzynarodowych konferencji w tematyce wymiany doświadczeń i BEST PRACTICE w usprawnianiu przedsiębiorstw i optymalizacji pracy, na których gościli prelegenci ze znanych na całym świecie koncernów jak i firm o lokalnym zasięgu (BMW, Mercedes, Volkswagen, Airbus, MAN, Volvo, Bosch, Siemens, BSH Whirlpool, Dassault Systemes, US Pharmacia, Flextronics, Peklimar, Deutsche MTM-Gesellschaft, MTM Association for Standards and Research – USA, Cooper Standard, Johnson Controls, Electrolux, TI Automotive, AVON, Bakalland, RONAL, Krajowa Izba Rozliczeniowa SA, KAIZEN Institute, TAKATA-PETRI, TAKATA-PETRI, SITECH, RUG Riello, AUTO FORUM CLUB, Politechnika Wrocławska, GE Power Controls, BOMBARDIER).

Rozpocząłem proces ekspansji zaawansowanych narzędzi usprawniających na rynki wschodnie, głównie do Federacji Rosyjskiej.

Odwiedziłem kilkaset firm głównie w Polsce, ale również i w Rosji, Niemczech i USA, dla których opracowałem konfiguracje konkretnych projektów usprawniających.

Pod moją redakcją powstała i została wydana książka „MTM – Prawidłowo od samego początku”, opisująca ponad 60 letnią historię rozwoju i ekspansji narzędzi analitycznych MTM, które nieustannie rozwijają się i zdobywają coraz większe uznanie w dużych i mniejszych przedsiębiorstwach.

Wprowadziłem szkolenia z zastosowania podstawowych narzędzi MTM jako dodatkowe kursy dla studentów na Politechnice Wrocławskiej, Łódzkiej i Warszawskiej.

Działania bieżące:

Obecnie świadczę usługi w formie outsourcing’u w zarządzaniu projektami, jako doradca lub kompleksowy wykonawca (przy zaangażowaniu pracowników zlecającego przedsiębiorstwa lub doświadczonych specjalistów działających w charakterze „wolnych strzelców”), obejmujące współpracę w zakresie:

  • budowanie zespołów projektowych, poszukiwanie na rynku i rekrutacja pracowników, a następnie wyszkolenie ich od podstaw
  • przeprowadzanie audytów efektywności funkcjonowania firm
  • przygotowywania planów projektów kompleksowej reorganizacji z naciskiem na eliminację głównych ograniczeń w rozwoju danej firmy (w obszarach: struktura zarządzająca przedsiębiorstwa, produkcja i sterowanie/planowanie produkcji, konstrukcja, technologia, gospodarka materiałowa, jakość, zarządzanie personelem, oraz strategia, sprzedaż i marketing) kierowania zespołami, kształcenia przyszłych kierowników projektów, realizacji projektów szkolenia, treningi w praktyce
  • doradztwo dla zarządów przedsiębiorstw i ich właścicieli, inżynierów procesowych i całej kardy zarządzającej
  • weryfikacja strategii z perspektywy efektywnego funkcjonowania przedsiębiorstwa

W ciągu ostatnich lat pracowałem dla Międzynarodowej Grupy MTM (MTM International Group) jako Inżynier i Kierownik Projektów, Prokurent, a następnie jako Prezes Zarządu. W ciągu tych lat zdobyłem doświadczenie i KNOW-HOW kształtowane od ponad 60 lat przez specjalistów w krajach wysokorozwiniętych (m.in.: Niemcy, USA, Francja, Włochy, Wielka Brytania), jak również w krajach rozwijających się (Polska, Rosja, Brazylia, Chiny, Czechy i Słowacja).

Początki mojego rozwoju zawodowego:

Pierwsze doświadczenia zdobywałem jako pracownik na samodzielnych stanowiskach w małych firmach usługowych (motoryzacja, komputery i oprogramowanie dla firm), następnie w dziale przygotowania produkcji międzynarodowego koncernu motoryzacyjnego Dräxlmaier Group, gdzie zrealizowałem pierwsze projekty usprawniające wybranych obszarów zakładów w Polsce i na Węgrzech. Działania te przyczyniały się do znacznej poprawy efektywności procesów produkcyjnych, transportu wewnętrznego jak i administracji.

Obszary firm, z którymi współpracuję:

  • produkcja - Automotive, AGD, meble, FMCG (spożywcza, kosmetyki, chemia, farmacja), lotnictwo, maszyny, pojazdy użytkowe transportu publicznego (autobusy, ciężarówki, przyczepy, naczepy i zabudowy pojazdów specjalnych),
  • usługi - bankowe, ubezpieczeniowe, finansowe, outsourcing logistyczny, co-packing, co-manufacturing.

 

Zostańmy w kontakcie

Na skróty