Poniżej znajdą Państwo ciekawy artykuł, opisujący rys historyczny headhuntingu.

Z ofertą headhuntingu naszej firmy można zapoznać się tutaj.

Headhunting - rys historyczny

Headhunting czyli praktyka zabierania głów ludzi po ich zabiciu.

Praktykowany w historii w niektórych częściach Chin, Indii, Nigerii, Borneo, Indonezji, Filipin, Tajwanu, Japonii, Malezji, Nowej Zelandii, jak również przez plemiona starożytnej Europy takie jak Celtowie czy Scytowie.  W rzeczywistości headhunting miał miejsce w Europie do wczesnego 20 wieku na Półwyspie Bałkańskim, do końca średniowiecza w Irlandii oraz pogranicznych regionach Anglii i Szkocji. Z praktykami headhuntingu można było się spotkać nawet jeszcze podczas II Wojny Światowej oraz wojny w Wietnamie. Powodów stosowania tak drastycznej metody było wiele, między innymi zdobywanie awansów, chęć wzbogacenia się, czy też czysta żądza zdobycia unikatowego trofeum. Niektóre plemiona wierzyły, iż odcięcie głowy wroga pozwoli przejąć część jego duszy, a co za tym idzie wzmocnić ich własną osobę i siłę wewnętrzną.

Obraz headhuntingu został również wykorzystany w wielu filmach, głównie jako  unikatowe trofeum, zbierane przez żołnierzy, zabójców i wojowników.

Headhunting - obecnie

Dziś pod nazwą headhunting kryje się specjalizacja w poszukiwaniu wykwalifikowanych pracowników dla firm i przedsiębiorstw. Head hunterem, czyli łowcą głów staje się osoba pracująca na rzecz przedsiębiorstwa czy też dużej korporacji, której głównym zadaniem jest znalezienie wysoko wykwalifikowanych specjalistów, nawiązanie z nimi kontaktu w celu sprawdzenia umiejętności oraz pośredniczenie w zatrudnieniu do firmy zamawiającej usługę.

Headhunting - dlaczego BestHunter.pl?

Dlaczego warto wybrać naszych łowców głów? To proste, tylko nieliczni headhunterzy posiadają w swoim gronie osoby doświadczone na wysokich stanowiskach w międzynarodowych koncernach. Nasi specjaliści są doskonale przygotowani do sprawdzania potencjalnych kandydatów pod względem teoretycznym, jak również praktycznym. Oferujemy naszym klientom pomoc przy wprowadzeniu pracownikw do firmy, posiadamy ofertę wielu szkoleń usprawniających ich pracę, jak również przygotowujących ich merytorycznie do konkretnej specyfiki przedsiębiorstwa.

Zajmujemy się poszukiwaniem pracowników na:

  • Najwyższy szczebel zarządzający: Prezes Zarządu, Członek Zarządu, Manager Zarządzający, Dyrektor Operacyjny,
  • Średni i wyższy szczebel kierowniczy: Dyrektor, Kierownik obszaru: Produkcja, Jakość, Logistyka, Rozwój i Konstrukcja, Sprzedaż i Marketing, Utrzymanie Ruchu, Procesy Ulepszeń
  • Specjalistów: optymalizacja procesów (m.in. Lean Manufacturing), technologia, zakupy, sprzedaż, jakość, spawalnictwo, normowanie czasu pracy.

Ze względu na indywidualne przygotowywanie ofert, jesteśmy w stanie lepiej dobrać pracownika do wymogów konkretnego pracodawcy. Ponadto posiadamy doświadczenie w dziedzinie "Lean Manufacturing" i sami stosujemy się do tej filozofii, co pozwala nam na przedstawienie bardzo krótkiego terminu realizacji indywidualnych zamówień przy zachowaniu najwyższej jakości.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą: OFERTA DLA PRACODAWCÓW

Kandydatów na pracowników zapraszamy do wypełnienia formularza: FORMULARZ PRACOWNIKA

Definicja headhunting Wikipedia:

Headhunterzy historycznie http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81owcy_g%C5%82%C3%B3w_(antropologia):

Łowcy głów (ang. head hunters) - w etnografii określenie ludów, praktykujących zdobywanie jako trofeum wojennego głów zabitych wrogów. Zazwyczaj przypisywali czaszkom szczególne właściwości magiczne. Praktyki takie miały miejsce w różnych częściach świata, zazwyczaj wymienia się w tym kontekście np. Nagów z północno-wschodnich Indii[ czy Dajaków z Borneo.

Headhunter jako rekruter: http://pl.wikipedia.org/wiki/Headhunter:

Łowca głów (ang. headhunter) – rodzaj rekrutera, pracownik dużych korporacji lub agencji pośrednictwa pracy, którego zadaniem jest identyfikacja szczególnie cenionych na rynku specjalistów i nawiązanie z nimi kontaktu w celu skłonienia ich do zmiany pracodawcy – na rzecz własnego pracodawcy lub klienta. Proces rekrutacji przez łowców głów jest poufny. Za jego sfinalizowanie łowca głów otrzymuje wysoką prowizję.

Trailer filmu "Headhunters":

   

 

Zostańmy w kontakcie

Na skróty